Narzędzia do zarządzania zadaniami

//Narzędzia do zarządzania zadaniami

Narzędzia do zarządzania zadaniami to podstawa doskonałej komunikacji i produktywności . Bez względu czy spojrzymy na ich zastosowanie z punktu widzenia przełożonego czy pracownika. Obie strony otrzymują jasny przekaz co do zadań i terminów. Aplikacje do zarządzania zadaniami ułatwiają nie tylko pracę, ale i życie. Doskonale sprawdzą się w firmach i domach.Aplikacje do zarządzania zadaniami cieszą się dużą popularnością i udoskonalają działalność firm. Dzięki nim projekty są pod stałą kontrolą, pracownicy mają jasność priorytetów, a przełożeni wgląd do efektów poszczególnych działań.

Kryteria wyboru aplikacji

Szeroki wybór narzędzi do zarządzania projektami to z pewnością duży plus pozwalający na wybór tego jedynego, zgodnego z konkretnymi potrzebami. Dostępna oferta rynkowa w większości przypadków daje możliwość bezpłatnego przetestowania aplikacji, co w łagodny sposób pozwala zapoznać się z możliwością nowych rozwiązań dla firmy. Zamysłem powstania licznych aplikacji była chęć uporządkowania obowiązków, usprawnienie przebiegu informacji oraz możliwość współpracy na odległość, np. przy wspólnym projekcie.

Wybierając aplikacje warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

– styl pracy
– wielkość firmy
– ilość pracowników
– konieczność integracji z innymi aplikacjami
– sposób synchronizacji danych
– możliwość korzystania z wersji mobilnej
– możliwość przesyłania załączników oraz ich wielkość
– intuicyjny interfejs
– główny widok projektu (zadania, cele)
– stopień zaawansowania aplikacji, dostosowany do przyszłych użytkowników
– możliwość bezpłatnego testowania
– warunki świadczenia usług
– polityka prywatności
– opcje płatności

Zestawienie cenowe aplikacji

Zasady i koszty korzystania z aplikacji to jeden z głównych czynników decydujących o wyborze narzędzia. Niżej zestawienie kilku z najpopularniejszych aplikacji. W tabelce została uwzględniona możliwość darmowego testowania, bezpłatnego użytkowania oraz płatnych kont, poszerzonych o dodatkowe opcje.

 

Nazwa aplikacji Bezpłatne użytkowanie Dodatkowe opcje
Trello TAK
(wersja podstawowa)
Gold – $5/miesięcznie ($45/rok)

Business Class – $3,75/miesięcznie za użytkownika

Enterprise – cena indywidualna

Basecamp  2 miesiące 10 projektów, 3GB – $20 /miesięcznie

40 projektów, 15 GB – $50 /miesięcznie

100 projektów, 40 GB – $100/miesięcznie

projekty bez ograniczeń, 100GB – $150/miesięcznie

Bez limitów + 500 GB – $3000,00/rocznie

Isido  TAK
(jeden użytkownik)
Podstawowe – 39 zł, dowolna liczba użytkowników, 5 projektów

Zaawansowane – 95 zł, dowolna liczba użytkowników i projektów

 ProjectShelf  14 dni Standard – 90 zł/miesięcznie, 1 użytkownik, nieograniczona liczba projektów

Floating – 140 zł/miesięcznie, 1 równoczesny dostęp, nieograniczona liczba projektów

 Kanban Tool  14 dni Free – 2 projekty, 2 użytkowników

Team – 3,5 euro/miesięcznie za jednego użytkownika

Enterprise – 6,5 euro/miesięcznie za jednego użytkownika, raport czasowy

 Wunderlist  TAK  Pro – $4,99/miesięcznie, nieograniczony rozmiar plików
 Nozbe  30 dni Konto 1-2 osoby – 16 zł/miesięcznie

Kolejne dodane osoby do konta – 8zł/miesięcznie

 Podio  – Basic – $9/miesięcznie za osobę

Plus – $14/miesięcznie za osobę

Premium – $24/miesięcznie za osobę

Enterprise – cena indywidualna

 Task Manager  –  99 zł za 1 użytkownika, opłata jednorazowa
 Remember the milk  TAK  Pro – $25 nieograniczona, automatyczna synchronizacja, powiadomienia

 

Funkcje i zastosowanie aplikacji do zarządzania zadaniami

 • Tworzenie projektu
 • Ustalanie zadań
 • Określanie terminu wykonania zadań
 • Delegowanie zadań
 • Rozdzielanie zadań
 • Zadania z przydzieloną lokalizacją
 • Edytowanie zadań
 • Kontrola zadań i czasu wykonania
 • Synchronizacja i łatwy dostęp dla każdego użytkownika, współpracownika
 • Listy dokumentów, przechowywanie plików
 • Punkty kontrolne projektu
 • Kalendarz i jego współdzielenie
 • Wspólna praca nad jednym dokumentem
 • Komunikator, komunikacja między zespołem
 • Komunikacja klient – projekt
 • Kalendarz projektu
 • Wykresy
 • Raporty
 • Forum
 • Zarządzanie sprzedażą i reklamacjami
 • Widok zadań z podziałem na realizację czasowo-priorytetową

To główne możliwości jakie można uzyskać decydując się na którąś z wspomnianych wcześniej aplikacji.

Niżej wybrane cechy poszczególnych narzędzi i aplikacji do zarządzania zadaniami, projektem i zespołem.

 

Trello

Rzut ekranu Trello z cennikiem aplikacjiTrello jest intuicyjne i proste w użytkowaniu. Pozwala tworzyć zadania, rozdzielać je i edytować w razie konieczności. Pozwala na synchronizację danych i wgląd do nich dla każdego użytkownika posiadającego dostęp do internetu. Na potrzeby tabletów, smartfonów istnieje również wersja mobilna.  Aplikacja jest przejrzysta, kolorowa , wyposażona w boczny pasek z aktywnością pozostałych użytkowników.

 

Basecamp

Rzut ekranu strony rejestracyjnej aplikacji do zarządzania zadaniami BasecampBasecamp daje możliwość ładowania i przechowywania dokumentów oraz pozwala na precyzyjne tworzenie listy dokumentów. Zadania mogą mieć przydzielony termin i czas wykonania. W efekcie pracodawca może stale kontrolować czas pracy. Projekt może być uzupełniony o punkty kontrolne, co jest bardzo istotne, podczas wspólnych działań nad jednym projektem osób z różnych miejsc. Do jeszcze lepszej współpracy można wykorzystywać kalendarz, który jest współdzielony z innymi użytkownikami. Jako minus wskazuje się brak widoku na zależności między zadaniami.

 

Isidio

Rzut ekranu strony głównej narzędzia wspomagającego pracę nad projektem i zarządzania zadaniami Isidio

Isidio to polskojęzyczny produkt, który po za komunikacją między zespołem, daje możliwość komunikacji klient – projekt. Poza dostępną listą zadań, można wspierać prace w oparciu o kalendarz projektu, który zdecydowanie poprawi terminowość. Prace nad projektem opatrzone, tzw. kamieniami milowymi, pozwolą na bieżąco oceniać postęp projektu i zmieniać jego ewentualny dalszy bieg. Wykonywane zadania mogą być podsumowywane w formie wykresów i raportów.

 

ProjectShelf

Rzut ekranu strony głównej ProjectShelf

ProjectShelf to kolejna aplikacja o polskojęzycznej wersji. Jej funkcje to planowanie i czuwanie nad realizacją projektu. Do dyspozycji jest kalendarz, komunikator, a nawet forum. Na podstawie wykonanych poszczególnych zadań, można otrzymać raport przedstawiający graficzny obraz prac nad danym projektem, przez konkretną osobę lub cały zespół. Taki monitoring zadań przybliża rzeczywisty czas pracy i pozwala na ulepszenie organizacji pracy w przyszłości.

 

Kanban Tool

Rzut ekranu KanbaToolKanban Tool posiada podobne funkcje jak pozostali. Zarządzanie zespołem, zarządzanie projektem i kontrola czasu pracy na poszczególnych etapach projektu. Ciekawa jest tu funkcja statystyk, która pozwala na bieżąco kontrolować błędy i niwelować ich ponowne powstawanie w przyszłości. Poszczególnym zadaniom można nadać priorytet, ustalić konkretne daty wykonania i daty krytyczne. Co daje przejrzystość etapom działania.

 

Wunderlist

Rzut ekranu Wunderlist

Wunderlist to bardzo popularna aplikacja, daje możliwość integracji z innymi aplikacjami. To rozbudowane narzędzie dostępne na różnych platformach, przeglądarkach internetowych i  w wersjach mobilnych dla smartfonów i tabletów. Pozwala na wspólną prace nawet bardzo rozbudowanym zespołom, wprowadzając jasność i przejrzystość zadań dla każdego. Jednak nie zawsze występuje prawidłowa synchronizacja zadań w czasie, niekiedy występują kilkuminutowe poślizgi czasowe.

 

Nozbe

Rzut ekranu aplikacji NozbeNozbe funkcjonuje na rynku od ponad 7 lat . Jest to jedna z najpopularniejszych polskich aplikacji. Występuje w wersji polskojęzycznej. Oferuje standardowe współdzielenie projektu, delegowanie zadań oraz możliwość dopisywania komentarzy. Pozwala kontrolować zadania i ich czas wykonania. Pozwala pracować kilku osobom nad jednym dokumentem. Nozbe w przyjemny i łatwy sposób uporządkuje wszystkie sprawy i zadania, które należy wykonać na czas. Cennik uzależniony jest od ilość użytkowników, a nie ilość projektów.

 

Podio

Rzut ekranu Podio narzędzie do zarządzania zadaniamiPodio charakteryzuje się łatwością podłączenia do aplikacji, wystarczy podać adres mailowy i po potwierdzeniu jesteśmy przekierowywani na platformę, gdzie otrzymujemy krótką prezentację możliwości urządzenia. Dla poszczególnych działów firmy można utworzyć przestrzenie robocze z podziałem na konkretne projekty. Możliwość umieszczenia na tablicy każdego projektu osobno pozwoli klientowi na wgląd do niego, a nam na utrzymanie tajemnicy co do pozostałych zadań. Podio jest darmowe dla pięciu użytkowników, a ciekawostką jest, że z opłat zwolnione są organizacje pozarządowe.

 

Task Manager

Task Manager - rzut ekranu

Task Manager to przede wszystkim usprawnienie komunikacji. Dzięki tej aplikacji można pozbyć się zapchanej skrzynki mailowej, a otrzymywane wiadomości systematyzować według własnego klucza, utrzymując przy tym porządek i jasność komunikacji. Ustalana lista zadań do wykonania zawsze zostaje opatrzona odpowiednim kolorem w zależności od terminu wykonania. Istnieje możliwość zdefiniowania widoku listy zadań, tak aby tylko najistotniejsze elementy projektu były widoczne. Task Manager to również produkt polskojęzyczny.

 

Remember the milk

Aplikacja Remember the milk - rzut ekranuRemember the milk to prosta w użyciu aplikacja do zastosowania w życiu zawodowym i prywatnym. Będzie świetnie sprawdzała się podczas obowiązków domowych, wyznaczając konkretne sprawy i czynności, przydzielając do nich domowników. Równocześnie może służyć do celów zawodowych, poprawiając produktywność i efektywność wykonywanych zadań. Aplikacją można zarządzać przy pomocy telefonu. Zaplanowanym czynnością można przydzielić konkretną lokalizację. Narzędzie to posiada możliwość automatycznej synchronizacji oraz pozwala przypisać i ustawić powiadomienia. Dla wersji mobilnej w dodatkowych opcjach można uzyskać widżety.

 

Korzystacie z takich aplikacji? Którą rekomendujecie i dlaczego?

Narzędzia do zarządzania zadaniami
4.6 (92.73%) Wszystkich głosów 11
2017-05-15T11:29:31+00:00

Jeden Komentarz

 1. agnieszka 21/10/2016 at 11:06 - Odpowiedz

  Ciągle poszukuję aplikacji idealnej, która będzie działała na wszystkich systemach i urządzeniach, na których pracuję. Jak na razie obiecująco zapowiada się Trello – wypróbuję go!

Zostaw komentarz