Jak pozycjonować stronę? 2017-08-02T11:48:31+00:00

Jak pozycjonować stronę

Pozycjonowanie strony internetowej to działania mające na celu zwiększenie jej widoczności w wyszukiwarkach internetowych. W naszych, polskich warunkach wyszukiwarka internetowa oznacza Google.pl, które jest monopolistą z ponad 90% udziałem w rynku.
Celem pozycjonowania jest zwiększenie ilości wartościowych odwiedzin do naszej strony. Wpływ na pozycje naszej strony w rankingu Google ma ponad 200 czynników.

Pozycjonowanie możemy podzielić na:

  • optymalizację strony, czyli działania na naszej stronie internetowej (zmiana tekstu, obrazków, układu elementów strony)
  • działania poza naszą stroną (zdobywanie linków, prowadzenie profili w mediach społecznościowych, udzielanie się na stronach branżowych)

Optymalizacja strony

Optymalizacja ma duży wpływ na widoczność strony internetowej w wyszukiwarce oraz jej pozycję. Przeczytaj artykuł Optymalizacja strony internetowej – meta tytuł i meta opis.

Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać, żeby poprawić widoczność naszej strony w Google to sprawdzić czy nasza strona jest czytelna dla wyszukiwarki. Taką analizę można nazwać audytem SEO. Audyt SEO ma na celu sprawdzenie, czy nasza strona jest zgodna z dobrymi praktykami stron internetowych określonymi przez Google.

Działania poza naszą stroną

Działania poza naszą stroną są równie ważne jak optymalizacja strony. O ile optymalizację można zamknąć w ramach projektu, o tyle działania poza stroną takie jak zdobywanie linków są ciągłym procesem.

Firmowy blog sposobem na zwiększenie sprzedaży – przeczytaj artykuł, a dowiesz się jak stworzyć blog, który będzie wpływał na rozwój i wizerunek firmy.

Pozycjonowanie firmy – Płatne i darmowe ogłoszenia – w artykule zwrócono uwagę na to, jak i gdzie zamieszczać ogłoszenia dotyczące firmy, jej produktów, usług.

Zdobywanie linków

Najważniejszym z czynników określających pozycję naszej strony w rankingu Google są linki. Istnieją różne metody zdobywania linków.

Katalogi stron internetowych

Jedną z najpopularniejszych metod zdobywania linków jest dodawanie strony do katalogów internetowych. Przeczytaj artykuł Jak dodać firmę do katalogów?

Zobacz artykuł o najlepszych katalogach i poznaj listę 50 najlepszych katalogów stron internetowych stworzoną przez MarketSmart. Szczegóły w pliku poniżej.

50 najlepszych katalogow stron_Lista MarketSmart – aktualizacja 1.07.2016

Nowa lista katalogów – Czerwiec 2017 – sprawdź co się zmieniło – Nowa lista katalogów stron internetowych – 2017

W ramach świadczonych usług, również oferujemy katalogowanie stron internetowych. Szczegóły oraz ceny znajdziesz w artykule Katalogowanie stron internetowych.

Artykuły sponsorowane

Poznaj zalety umieszczania linków w artykułach sponsorowanych – szczegóły w artykule Artykuły sponsorowane – zdobywanie linków.