Jak dodać firmę do katalogu? Lista katalogów

/, Katalogowanie strony internetowej, Porady/Jak dodać firmę do katalogu? Lista katalogów

Katalogowanie stron i sklepów internetowych to podstawowy sposób na umieszczenie linka w sieci. Dzięki niemu sam decydujesz o tym jak przedstawisz firmę oraz jak opiszesz jej działalność. Zobacz w jaki sposób możesz skorzystać z bezpiecznej metody zdobywania linków. Poniżej podstawowe informacje, które pomogą Ci umieścić firmę w katalogu stron internetowych.

Katalogowanie stron internetowych

Aktualnie lista dostępnych katalogów jest dość spora, jednak w katalogowaniu przede wszystkim liczy się jakość. Zatem jeśli chcesz osobiście zając się umieszczeniem swojej firmowej strony w katalogu, zacznij od sporządzenia najlepszej dla Ciebie listy. Oczywiście istnieją pewne uniwersalne i wartościowe katalogi, jednak być może prowadzisz działalność w jakieś specjalistycznej branży. Warto wówczas poszukać równie specjalistycznych, zgodnie z prowadzoną działalnością katalogów. Korzystając z poszczególnych katalogów, jeśli jest taka możliwość, warto zarejestrować się przed dodaniem strony internetowej. Znacznie to ułatwia zarządzanie wpisem oraz ewentualny kontakt z serwisem.

Lista katalogów

Poniżej sprawdzona i przetestowana lista katalogów. Dodanie do nich firmowej strony nie powinno sprawić większych problemów i zawiłości. Poniższy wykaz przedstawia te katalogi, które mają w opcji płatność sms. Podana cena jest kwotą brutto za rozpatrzenie i dodanie wpisu do katalogu stron. Ceny odnoszą się do podstawowych opcji katalogowania. Zazwyczaj oznacza to, że stronę można dodać od 1 do 3 kategorii, zamieszczając opis firmy, słowa kluczowe, a w niektórych przypadkach kompletne dane firmy, takie jak: adres, dane kontaktowe, e-mail, adresy kont społecznościowych, nr NIP, REGON, jednak nie jest to regułą.

Chcesz poznać najnowsza listę katalogów na 2017 rok? Zobacz artykuł Nowa lista katalogów stron internetowych – 2017. Znajdziesz tam najnowsze informacje oraz zaktualizowaną listę 50 sprawdzonych katalogów stron internetowych.

 

Adres sms (cena brutto)
www.katalog.linuxiarze.pl 6,15   
www.webtree.com.pl 7,38
www.katalog.e-rafael.pl 3,69
www.skrobak.pl 2,46
www.rozglaszam.pl 4,92
www.cdk.pl 12,3
www.twoje-strony.pl 4,92
www.top-katalog.com.pl 4,92
www.gwiazdor.pl 11,07
www.katalog.sylwiawoj.pl 3,69
 www.plakacik.eu 4,92
www.katalog.wp.pl 11,07
 www.catalog.pl 11,07
 www.katalog-stron.com.pl 3,69
 www.teraz-seokatalog.pl 2,46
 www.polecani.czatpol.pl 11,07
 www.seo-go24.net 2,46
 www.dodaj-strone.com.pl 4,92
 www.katalog.interia.pl 11,07
 www.katalog.hoga.pl 10,98
 www.linksor.com 6,15
 www.katalogseo24.pl 2,46
 www.bluen.pl 2,46
 www.katalog.hotlink.pl 2,46
 www.edwin.pl 6,15
 www.katalog.bza.pl 2,46
 www.katalog.ilu.pl 2,46

 

Jak powstała lista katalogów?

W internecie bez problemu można znaleźć gotowe listy stron umożliwiających dodanie strony do katalogu. Jednak na te obszerne zasoby trzeba spojrzeć co najmniej dwojako:

 1. Z jednej strony trzeba mieć na uwadze, że tylko wartościowe katalogi będą przynosiły oczekiwane efekty. Pozyskiwanie linków będzie dobre tylko wówczas, gdy w efekcie wpłynie to na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Dlatego należy zadbać, aby zamieszczać linki do firmowej strony w miejscach, które przyczynią się do wzrostu jej prestiżu, wiarygodności i zaufania.
 2. Z drugiej strony należy mieć na uwadzę, że każdy opis katalogowy powinien być inny i równie atrakcyjny. Nie dopuszczalne są nielogiczne, przypadkowe zdania, każdy opis musi mieć sens i tworzyć spójną całość. Zatem, jeśli zdecydujesz się, przykładowo na wpis do 100-150 katalogów, to czy uda Ci się stworzyć tak dużą ilość unikalnych, niepowtarzalnych opisów?

W związku z powyższym istotne jest, aby katalogowanie nie było przypadkowe. Lepiej jest poświęcić czas na stworzenie kilkunastu dobrych opisów z przeznaczeniem dla korzystnych dla nas katalogów, niż tworzyć kilkadziesiąt nieefektywnych. Pamiętaj w katalogowaniu stron i sklepów internetowych liczą się statystyki. Powyższej lista powstała w oparciu o wartości Trust Flow oraz Citation Flow.

 

Na co zwrócić uwagę zamieszczając wpis w katalogu?

 • Decydując się na dodanie swojej strony do katalogu, wykorzystaj wszystkie możliwości jakie daje katalog w ramach danej opłaty katalogowej.
 • Sprawdź czy strona nie istnieje już w katalogu.
 • Zapoznaj się z regulaminem, to dość ważne, ponieważ jeśli wpis nie będzie spełniał wymogów, nie zostanie dodany, a pieniądze przepadną.
 • Tytuł wpisu powinien jasno przedstawiać zawartość strony, krótko i konkretnie.
 • Umieść swoją stronę we właściwym miejscu, tzn. dokładnie przejrzyj dostępne kategorie i podkategorie.
 • Sam opis strony może dotyczyć działalności firmy wraz z wypunktowaniem produktów i usług lub może opisywać to jak wygląda strona czy sklep internetowy oraz jakie informacje zostały w nim zawarte.
 • Ilość możliwych do podania słów kluczowych jest ograniczana, czasem może to być jedno wyrażenie, a czasem kilka, dlatego skup się na tym co najważniejsze dla Twojej działalności.
 • Jeśli istnieje możliwość zamieszczenia obszernych danych o firmie, zawsze z tego korzystaj. Wpływa to na wiarygodność firmy, a sam wpis staje się bardziej atrakcyjny.
 • Pamiętaj wpis katalogowy to sposób na promocję i reklamę firmy – pokaż się z jak najlepszej strony.
 • Sprawdź dwa razy czy wysyłany sms jest prawidłowy.

Problemy, które mogą wystąpić w katalogowaniu

Nie denerwuj się, to się czasami może wydarzyć:

 • Błędny kod
 • Brak kodu w sms-ie  zwrotnym
 • Niepoprawny kod w wiadomości zwrotnej

Na problemy natury technicznej o ile nie jest to poważniejsza sprawa administratorzy z pewnością coś zaradzą, wyślij wiadomość mailową.

 • Błędy w przypadku zbyt długiego tytułu wpisu.
 • Znikający opis w momencie potwierdzenia chęci dodania strony.
 • Błędy w przypadku zbyt dużej ilość słów kluczowych.
 • Niepoprawny format numeru telefonu.
 • Zbyt długa nazwa firmy w dodatkowym polu.

Na sytuacje związane z treścią i jej błędami polecam tworzenie kopii wpisywanych danych.

Katalogi w podsumowaniu

Umieszczenie firmowej strony internetowej w katalogu to promocja firmy. W łatwy sposób możesz podać i opisać wszystkie informacje dotyczące prowadzonej działalności. To samo dotyczy sklepów internetowych. Katalogi posiadają specjalne kategorie, w którym zamieszczane są oferty sklepów internetowych z podziałem na branżę. Zatem warto skorzystać z takiej możliwości prezentacji biznesu stacjonarnego czy internetowego. Potencjalny klient dzięki temu otrzymuje przejrzystą i wiarygodną wizytówkę Twojej firmy razem z pełną ofertą. Szerszy wykaz katalogów można znaleźć na stronie www.rank.pl oraz www.katalogiseo.info

Podsumowując dodanie strony internetowej do katalogu to:

 1. Doskonały sposób na prezentacje firmy oraz omówienie świadczonych usług lub sprzedawanych produktów.
 2. Możliwość dodania linku i wzmocnienia pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania, a tym samym większą szansę na odnalezienie przez zainteresowanych użytkowników internetu.

Na koniec dodam, że nie jesteśmy przedstawicielami żadnego katalogu stron. Na co dzień również zajmujemy się katalogowaniem i pragniemy zwrócić uwagę, że dobry katalog powinien przede wszystkim pełnić dwie, powyżej wskazane funkcje.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Katalogowanie stron internetowych.

Zobacz aktualną listę katalogów stron internetowych Nowa lista katalogów stron internetowych – 2017.

Jak dodać firmę do katalogu? Lista katalogów
4 (80%) Wszystkich głosów 12
2017-06-20T11:28:52+00:00

Jeden Komentarz

 1. […] artykule Jak dodać firmę do katalogu? Lista katalogów, zamieściliśmy informacje opisujące temat katalogowania stron internetowych. Może to być […]

Zostaw komentarz